Log på
Eller opret konto


1. august kl. 19:00     Online Workshop, Online
Alternativer til Skældud
Få billetter tilbage!
6. august kl. 16:00     ManuVision, Mejlgade 28, 8000 Aarhus C., Aarhus C
Sushikursus for begyndere, Århus
Få billetter tilbage!
13. august kl. 12:00     Munke Mose , Odense
Gourmet Picnic med The Balcony
17. august kl. 12:30     Odense Designakademi, Odense
Artist Talk med Pede B
17. august kl. 20:00     Studenterhus Odense, Odense C
WOMbattles + Pede B solokoncert
18. august kl. 20:00     Studenterhus Odense, Odense C
DKs BEDSTE DIGTARRANGEMENT + PER VERS
19. august kl. 20:00     Studenterhus Odense, Odense C
Nikolaj Nørlund med strygere
20. august kl. 15:00     Nose2Tail Meat & Seafood, København V
Sushikursus for begyndere
Få billetter tilbage!
21. august kl. 20:00     Teater 95b, Odense
En fysisk & en psykisk
21. august kl. 20:00     Studenterhus Odense, Odense C
Retorik Battle
21. august kl. 20:00     Studiestuen, Odense C
VIRGA
Få billetter tilbage!
22. august kl. 20:00     Studenterhus Odense, Odense C
Comedy Open Mic Deluxe
22. august kl. 20:00     Teater 95b, Odense
Grumpy Old Men
22. august kl. 19:30     Studenterhus Odense, Odense C
Odense møder mørke
Få billetter tilbage!
22. august kl. 20:30     Nordatlantisk Hus, Odense
Odense møder mørke
Få billetter tilbage!
23. august kl. 20:30     Teater 95b, Odense
Fortæl eller skriv selv - Din historie
23. august kl. 21:00     Studenterhus Odense, Odense C
HVID BY
Få billetter tilbage!
23. august kl. 19:00     Studenterhus Odense, Odense C
Poetry Slam + HVID BY
24. august kl. 15:30     Studenterhus Odense, Odense C
Kristian Leth og Historien Om Det Hele
25. august kl. 18:30     Studenterhus Odense, Odense C
DKs BEDSTE DIGTARRANGEMENT 2
Få billetter tilbage!
25. august kl. 16:00     Vollsmose Kulturhus, Odense NØ
Geeti Amiri - Livshistorie og debat
25. august kl. 19:30     Den Fynske Opera, Odense
Katinka + Frygtelig Pinlig Fortid
25. august kl. 20:00     Teater 95b, Odense
UHA! IMPRO COMEDY
26. august kl. 15:00     Studenterhus Odense, Odense C
Alle Svarene v. David Nordentoft
26. august kl. 21:15     Teater 95b, Odense
FRODEGRUPPEN40 med Jens Blendstrup
26. august kl. 19:30     Studenterhus Odense, Odense C
UHØRT - Hørslev/Mechlenburg
27. august kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Nigiri sushi for øvede
Få billetter tilbage!
27. august kl. 11:00     Odense Aafart, Odense C
POESI PÅ ÅEN: Lone Hørslev & Julie Maria
27. august kl. 13:00     Odense Aafart, Odense C
POESI PÅ ÅEN: Lone Hørslev & Julie Maria
27. august kl. 15:00     Peder Lykke Skole, København S
Sushikursus for begyndere
Få billetter tilbage!
28. august kl. 19:00     Comwell Kolding, Kolding
I was the Ambassador
29. august kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
I was the Ambassador
30. august kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
I was the Ambassador
31. august kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
I was the Ambassador
1. september kl. 19:00     Online Workshop, Online
Alternativer til Skældud
Få billetter tilbage!
1. september kl. 20:00     ODEON, Odense C
I was the Ambassador
3. september kl. 15:00     Peder Lykke Skole, København S
Japanske retter for begyndere
Få billetter tilbage!
3. september kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Japanske vegetarretter for begyndere
Få billetter tilbage!
4. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
4. september kl. 19:00     Musikhuzet Bornholm, Rønne
Foredrag med Lola Jensen
4. september kl. 19:00     Egtved Idræts -og Multicenter, Egtved
Mikkel Kessler
5. september kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
5. september kl. 19:00     Svendborg Teater, Svendborg
Nak & Æd
5. september kl. 9:00     Odense, Odense
Relationel klasserumsledelse
Få billetter tilbage!
6. september kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra foredrag
6. september kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Linse uden filter
7. september kl. 19:00     Slagelse Teater, Slagelse
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat
7. september kl. 19:00     Klinikudlejning, København K
Foredrag og smagning af sake, Kun-shu
Få billetter tilbage!
11. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
11. september kl. 19:00     Comwell Conference Center Copenhagen, København S
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
11. september kl. 17:45     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
11. september kl. 20:30     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
11. september kl. 17:30     mmoks, Odense C
SPIS! Ude - mmoks
11. september kl. 18:00     The Balcony, Odense C
SPIS! Ude - The Balcony
Få billetter tilbage!
11. september kl. 18:00     Teater Momentum, Odense
SPIS! Vegansk
Få billetter tilbage!
12. september kl. 19:00     Odense Koncerthus - Carl Nielsen Salen, Odense C
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
12. september kl. 17:00     mmoks, Odense C
Cremen af danske oste - osteforedrag
Få billetter tilbage!
12. september kl. 17:00     Halmhuset, Odense C
SPIS! Bare
Få billetter tilbage!
12. september kl. 17:30     Aiko Sushi, Odense C
SPIS! Ude - Aiko Sushi
Få billetter tilbage!
12. september kl. 17:30     Gringas, Odense C
SPIS! Ude - Gringas
Få billetter tilbage!
12. september kl. 17:45     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
12. september kl. 20:30     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
12. september kl. 17:30     mmoks, Odense C
SPIS! Ude - mmoks
12. september kl. 18:00     The Balcony, Odense C
SPIS! Ude - The Balcony
Få billetter tilbage!
13. september kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra foredrag
13. september kl. 16:30     Ishuset v. Fruens Bøge , Odense
Løb og picnic
Få billetter tilbage!
13. september kl. 17:30     Restaurant PASFALL, Odense C
Pasfalls kokkeskoleshow
Få billetter tilbage!
13. september kl. 18:00     Restaurant PASFALL, Odense C
Rom- og cocktaildinner
13. september kl. 17:30     Aiko Sushi, Odense C
SPIS! Ude - Aiko Sushi
Få billetter tilbage!
13. september kl. 17:30     Gringas, Odense C
SPIS! Ude - Gringas
Få billetter tilbage!
13. september kl. 17:45     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
13. september kl. 20:30     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
13. september kl. 17:30     mmoks, Odense C
SPIS! Ude - mmoks
13. september kl. 18:00     The Balcony, Odense C
SPIS! Ude - The Balcony
Få billetter tilbage!
13. september kl. 16:30     Halmhuset, Odense C
Økologisk Pastaworkshop
Få billetter tilbage!
14. september kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
Chris MacDonald
14. september kl. 19:00     Storcenter Nords Konferencesal , Aarhus N
Foredrag med Andrea Rudolph
14. september kl. 17:30     Måltidsakademiet, Odense M
Langbordsmiddag
Få billetter tilbage!
14. september kl. 18:00     Ernst & Young , Odense C
Odense Vinfestival
14. september kl. 15:00     Haver til maver, Odense C
SPIS! Den kulinariske skolehave
14. september kl. 17:30     Aiko Sushi, Odense C
SPIS! Ude - Aiko Sushi
Få billetter tilbage!
14. september kl. 17:30     Eatmosfære, Odense S
SPIS! Ude - Eatmosfære
14. september kl. 17:30     Gringas, Odense C
SPIS! Ude - Gringas
Få billetter tilbage!
14. september kl. 17:45     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
14. september kl. 20:30     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
14. september kl. 17:30     mmoks, Odense C
SPIS! Ude - mmoks
14. september kl. 18:00     The Balcony, Odense C
SPIS! Ude - The Balcony
Få billetter tilbage!
15. september kl. 15:30     Vestre Skole, Odense C
Gourmetspirer med Restaurant Resumé
Få billetter tilbage!
15. september kl. 17:00     Restaurant Crawl, Odense C
Restaurant Crawl
15. september kl. 17:30     Aiko Sushi, Odense C
SPIS! Ude - Aiko Sushi
Få billetter tilbage!
15. september kl. 17:30     Eatmosfære, Odense S
SPIS! Ude - Eatmosfære
15. september kl. 17:30     Gringas, Odense C
SPIS! Ude - Gringas
Få billetter tilbage!
15. september kl. 17:45     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
15. september kl. 20:30     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
15. september kl. 17:30     mmoks, Odense C
SPIS! Ude - mmoks
16. september kl. 15:30     Workshopteltet på SPIS! madmarked, Odense C
Fynske snacks med Resumé
Få billetter tilbage!
16. september kl. 14:00     Odense Rådhus, Odense C
Kæmpe Vinsmagning
16. september kl. 12:00     Workshopteltet på SPIS! madmarked, Odense C
Sommerruller m. Lê Trang
Få billetter tilbage!
16. september kl. 13:00     Workshopteltet på SPIS! madmarked, Odense C
Sommerruller m. Lê Trang
Få billetter tilbage!
16. september kl. 17:30     Aiko Sushi, Odense C
SPIS! Ude - Aiko Sushi
Få billetter tilbage!
16. september kl. 17:30     Gringas, Odense C
SPIS! Ude - Gringas
Få billetter tilbage!
16. september kl. 17:45     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
16. september kl. 20:30     Kok & Vin, Odense C
SPIS! Ude - Kok & Vin
Få billetter tilbage!
16. september kl. 17:30     mmoks, Odense C
SPIS! Ude - mmoks
Få billetter tilbage!
16. september kl. 10:00     Workshopteltet på SPIS! madmarked, Odense C
Susanne Østerhaabs madpakkeskole
Få billetter tilbage!
17. september kl. 12:00     Nose2Tail Meat & Seafood, København V
Kursus: Sushiruller for øvede
Få billetter tilbage!
17. september kl. 14:00     Odense Rådhus, Odense C
Schiøtzprisen
Få billetter tilbage!
17. september kl. 15:00     Nose2Tail Meat & Seafood, København V
Sushikursus for begyndere
Få billetter tilbage!
18. september kl. 19:00     Kulturmaskinen, Odense C
Foredrag med Morten Spiegelhauer
18. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Jan Magnussen
20. september kl. 19:00     Online Workshop, Online
Boost dit barns selvværd
Få billetter tilbage!
21. september kl. 19:00     Torvehallerne, Vejle
Chris MacDonald
24. september kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Japansk nuddelsuppe for begyndere
Få billetter tilbage!
24. september kl. 15:00     Peder Lykke Skole, København S
Sushikursus for begyndere
Få billetter tilbage!
26. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Rasmus Tantholdt - Verden er stadig ny
Få billetter tilbage!
27. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
En hyggelig aften med Ellen Hillingsø
27. september kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
Linse uden filter
1. oktober kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Nigiri sushi for begyndere
Få billetter tilbage!
1. oktober kl. 15:00     Peder Lykke Skole, København S
Traditionelle japanske retter for øvede
Få billetter tilbage!
2. oktober kl. 19:00     Kulturmaskinen, Odense C
Foredrag med Peter Gantzler
2. okt. - 27. aug. 2017     Online forløb, Online
MorPower mentor forløb
Få billetter tilbage!
2. oktober kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Nak og Æd
3. oktober kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
3. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Henrik Krogh - Fra overlevelse til overskud
4. oktober kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Chris MacDonald
4. oktober kl. 19:00     Troldesalen, Vejen
Linse uden filter
5. oktober kl. 19:00     Mødecenter Fabrikken, Odense C
Foredrag med Ritt Bjerregaard
8. oktober kl. 16:00     ManuVision, Mejlgade 28, 8000 Aarhus C., Aarhus C
Japanske retter for begyndere
Få billetter tilbage!
8. oktober kl. 13:00     ManuVision, Mejlgade 28, 8000 Aarhus C., Aarhus C
Japanske vegetarretter for begyndere
Få billetter tilbage!
9. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Anja Ringgren Lovén - Afrikas heksebørn
9. oktober kl. 19:00     Kulturmaskinen, Odense C
Foredrag med SalatTøsen
10. oktober kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat
10. oktober kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Chris MacDonald
10. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Foredrag med Emil Erichsen - skipper på Havana
10. oktober kl. 19:00     Kulturmaskinen, Odense C
Foredrag med Rune Skyum-Nielsen
11. oktober kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Foredrag med Emil Erichsen - skipper på Havana
12. oktober kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Foredrag med Emil Erichsen - skipper på Havana
12. oktober kl. 19:00     Storcenter Nords Konferencesal , Aarhus N
Foredrag med Jesper Buch, Anders Grønborg & Esben Mols Kabell
15. oktober kl. 15:00     Peder Lykke Skole, København S
Sushikursus for begyndere
Få billetter tilbage!
15. oktober kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Sushikursus for børn (10-13 år)
Få billetter tilbage!
20. oktober kl. 19:00     Comwell Conference Center Copenhagen, København S
I was the Ambassador
23. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
I was the Ambassador
23. oktober kl. 19:00     Charlottehaven, København Ø
Kunsten at få kreative ideer, der virkelig batter
24. oktober kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
I was the ambassador
24. oktober kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Linse uden filter
25. oktober kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
25. oktober kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
I was the ambassador
26. oktober kl. 19:00     ECH Park, Esbjerg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
26. oktober kl. 19:00     Vallekilde-Hørve kultur og fritidscenter, Hørve
I selskab med Bodil Jørgensen
26. oktober kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
I was the ambassador
26. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Parforholdets (u)Muligheder med Børn!
29. oktober kl. 15:00     Nose2Tail Meat & Seafood, København V
Sushikursus for begyndere
Få billetter tilbage!
30. oktober kl. 19:00     Comwell Conference Center Copenhagen, København S
Foredrag med Emil Erichsen - skipper på Havana
31. oktober kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Foredrag med Emil Erichsen - skipper på Havana
31. oktober kl. 10:00     Valby Kulturhus, Valby
Skæld MINDRE ud i institutionen
1. november kl. 19:00     Online Workshop, Online
Boost dit barns selvværd
Få billetter tilbage!
1. november kl. 19:00     Tinghallen, Viborg
I was the ambassador
1. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Til Søs med Mikkel Beha EKSTRA
2. november kl. 19:00     Storcenter Nords Konferencesal , Aarhus N
Foredrag med Preben Elkjær
2. november kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Parforholdets (u)Muligheder med Børn!
5. november kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Sushikursus for vegetarer
Få billetter tilbage!
7. november kl. 19:00     Comwell Rebild Bakker, Skørping
Til Søs med Mikkel Beha
8. november kl. 19:00     Comwell Rebild Bakker, Skørping
Anja Ringgren Lovén - Afrikas heksebørn
8. november kl. 10:00     Kulturmaskinen, Odense C
Skæld MINDRE ud i institutionen
8. november kl. 19:00     Hotel Harmonien , Haderslev
Til Søs med Mikkel Beha
9. november kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Chris MacDonald
9. november kl. 19:00     ECH Park, Esbjerg
Foredrag med Bonderøven
9. november kl. 19:00     Slagelse Teater, Slagelse
Til Søs med Mikkel Beha
13. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Bøvl – Nils Villemoes på slap line - EKSTRA
13. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Emma Holten - Foredrag
14. november kl. 19:00     Charlottehaven, København Ø
Anja Ringgren Lovén - Afrikas heksebørn
14. november kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
14. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Parforholdets (u)Muligheder med Børn! EKSTRA
14. november kl. 10:00     VIA Campus Aarhus C, Aarhus C
Skæld MINDRE ud i institutionen
15. november kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Emma Holten - Foredrag
15. november kl. 10:00     Scandic Sluseholmen , København SV
Kursusdag med Chris MacDonald
Få billetter tilbage!
15. november kl. 19:00     Tinghallen, Viborg
Linse uden filter
20. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
20. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Til Søs med Mikkel Beha EKSTRA
21. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Anja Ringgren Lovén - Afrikas heksebørn
21. november kl. 10:00     Comwell Aarhus, Aarhus
Kursusdag med Chris MacDonald - EKSTRA
Få billetter tilbage!
21. november kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Linse uden filter
21. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Parforholdets (u)Muligheder med Børn! EKSTRA
22. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Til Søs med Mikkel Beha - EKSTRA
23. november kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Til Søs med Mikkel Beha
26. november kl. 15:00     Peder Lykke Skole, København S
Japanske retter for begyndere
Få billetter tilbage!
26. november kl. 12:00     Peder Lykke Skole, København S
Japanske vegetarretter for begyndere
Få billetter tilbage!
27. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Emma Holten - Foredrag
27. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Henrik Krogh - Fra overlevelse til overskud
29. november kl. 19:30     Bremen Teater, København V
Chris MacDonald
29. november kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Foredrag med Bonderøven
29. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Linse uden filter
4. december kl. 19:00