Log på
Eller opret konto


20. aug. - 8. okt. 2018     Mejrup Sognegård, Holstebro
Tumlesjov Mejrup hold 1 (2-5 mdr.)
20. aug. - 8. okt. 2018     Mejrup Sognegård, Holstebro
Tumlesjov Mejrup hold 1 (2-5 mdr.)
20. aug. - 8. okt. 2018     Mejrup Sognegård, Holstebro
Tumlesjov Mejrup hold 2 (5-12 mdr.)
Få billetter tilbage!
20. aug. - 8. okt. 2018     Mejrup Sognegård, Holstebro
Tumlesjov Mejrup hold 2 (5-12 mdr.)
21. august kl. 20:00     Teater 95b, Odense
Grumpy Old Men
Få billetter tilbage!
21. august kl. 20:00     Nordatlantisk Hus, Odense
Islanders
Få billetter tilbage!
21. aug. - 9. okt. 2018     Nordvest Hallen, Herning
Tumlesjov Herning hold 1 (2-5 mdr.)
21. aug. - 9. okt. 2018     Nordvest Hallen, Herning
Tumlesjov Herning hold 1 (2-5 mdr.)
21. aug. - 9. okt. 2018     Nordvest Hallen, Herning
Tumlesjov Herning hold 1 (2-5 mdr.)
21. aug. - 9. okt. 2018     Nordvest Hallen, Herning
Tumlesjov Herning hold 2 (5-12 mdr.)
21. aug. - 9. okt. 2018     Nordvest Hallen, Herning
Tumlesjov Herning hold 2 (5-12 mdr.)
Få billetter tilbage!
22. august kl. 17:30     Sportspladsen i Alslev, Varde
ANDERS AGGER
22. august kl. 20:00     Teater 95b, Odense
Baroque\\\'N\\\'Rap
22. august kl. 21:00     Studenterhus Odense, Odense C
Claus Høxbroe & Oscar Gilbert
22. august kl. 20:00     Fredens Kirke, Odense
Sara Grabow
Få billetter tilbage!
22. august kl. 20:00     Kulturmaskinen, Odense C
Story Slam
22. aug. - 10. okt. 2018     Idrætscenter Vest, Holstebro
Tumlesjov Idr. Vest hold 1 (2-5 mdr.)
22. aug. - 10. okt. 2018     Idrætscenter Vest, Holstebro
Tumlesjov Idr. Vest hold 1 (2-5 mdr.)
22. aug. - 10. okt. 2018     Idrætscenter Vest, Holstebro
Tumlesjov Idr. Vest hold 2 (5-12 mdr.)
22. aug. - 10. okt. 2018     Idrætscenter Vest, Holstebro
Tumlesjov Idr. Vest hold 2 (5-12 mdr.)
Få billetter tilbage!
22. aug. - 10. okt. 2018     Idrætscenter Vest, Holstebro
Tumlesjov Idr. Vest hold 2 (5-12 mdr.)
23. aug. - 29. feb. 2020     Marte Meo Helsingør - Kommunikation og Samspil, Helsingør
Marte Meo Terapeutuddannelse
Få billetter tilbage!
23. aug. - 11. okt. 2018     Vinde Forsamlingshus, Skive
Tumlesjov Skive hold 1 (2-5 mdr.)
23. aug. - 11. okt. 2018     Vinde Forsamlingshus, Skive
Tumlesjov Skive hold 1 (2-5 mdr.)
23. aug. - 11. okt. 2018     Vinde Forsamlingshus, Skive
Tumlesjov Skive hold 2 (5-12 mdr.)
Få billetter tilbage!
23. aug. - 11. okt. 2018     Vinde Forsamlingshus, Skive
Tumlesjov Skive hold 2 (5-12 mdr.)
Få billetter tilbage!
24. august kl. 15:00     Coworking Plus, Odense
Networking Bar kick-off @Coworking Plus
Få billetter tilbage!
24. august kl. 19:00     Studenterhus Odense, Odense C
Poetry Slam
24. aug. - 12. okt. 2018     Houlkærhallen, Viborg
Tumlesjov Viborg hold 1 (2-5 mdr.)
24. aug. - 12. okt. 2018     Houlkærhallen, Viborg
Tumlesjov Viborg hold 2 (5-12 mdr.)
24. aug. - 12. okt. 2018     Houlkærhallen, Viborg
Tumlesjov Viborg hold 2 (5-12 mdr.)
24. aug. - 12. okt. 2018     Houlkærhallen, Viborg
Tumlesjov Viborg hold 2 (5-12 mdr.)
24. aug. - 12. okt. 2018     Houlkærhallen, Viborg
Tumlesjov Viborg hold 2 (5-12 mdr.)
25. august kl. 15:00     Teater 95b, Odense
Byen Taler
25. august kl. 19:30     Kulturmaskinen, Odense C
Edith Band med Stina Ekblad
25. august kl. 19:30     Studenterhus Odense, Odense C
Jacobløberhjemmefra
25. august kl. 11:30     Studenterhus Odense, Odense C
Ord.Salon - Leonora Christina Skov
25. august kl. 13:30     Studenterhus Odense, Odense C
Ord.Salon - Samtale - Martin Hall
25. - 26. august 2018     Kulturmaskinen, Odense C
Verdens Sidste Idé
25. august kl. 15:00     Kulturmaskinen, Odense C
Åbne Ører
28. august kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Chris MacDonald foredrag
28. august kl. 19:30     Salon for visuelle foredrag, København Ø
Forebyg fx stress med viden om MCT
28. august kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Oplev Svend Brinkmann - ekstra
29. august kl. 19:00     Torvehallerne, Vejle
Chris Macdonald foredrag
1. september kl. 19:00     Folkestedet, Aarhus C
Mek og 80erne
2. september kl. 19:00     Folkestedet, Aarhus C
John Mogensen live med band
2. september kl. 13:00     Rødekrohallen, Rødekro
Løb/gåtur og åbning af aktivitetsplads
3. september kl. 19:00     Folkestedet, Aarhus C
Ann-Mette Elten og Niels Kirkegaard
Få billetter tilbage!
3. september kl. 19:00     ODEON, Odense C
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
Få billetter tilbage!
3. september kl. 19:30     Sønderborghus, Sønderborg
Foredrag: Din teenager er dit spejl
Få billetter tilbage!
4. september kl. 19:00     Messe C, Fredericia
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
4. september kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
4. september kl. 19:00     Folkestedet, Aarhus C
Kandis
4. september kl. 9:15     Kulturmaskinen, Odense C
Relationel klasserumsledelse
5. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Bag om Badehotellet
5. september kl. 19:00     Valby Kulturhus, Valby
Foredrag: Din teenager er dit spejl
6. september kl. 19:00     Arena Randers, Randers
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
6. september kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
6. - 9. september 2018     Odense, Odense
Generator 2018
7. september kl. 19:00     Folkestedet, Aarhus C
Ester Brohus
8. september kl. 10:00     Stenløse Kulturhus, Stenløse
Foredrag med og om Bo Thomsen
10. september kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - ekstra
10. september kl. 19:00     Scandic Hotel Bygholm Park, Horsens
Bøvl – Nils Villemoes på slap line EKSTRA
10. september kl. 19:00     Bygningen, Store Sal, Vejle
Foredrag: Din teenager er dit spejl
10. september kl. 19:00     Comwell Conference Center Copenhagen, København S
Nikolaj Sonne - dit digitale liv, datahøst, dimser og tænkemaskiner
Få billetter tilbage!
10. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Oplev Svend Brinkmann - 2. EKSTRA FOREDRAG
11. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - Efterår 2018
11. september kl. 19:00     Kulturmaskinen, Odense C
Foredrag: Din teenager er dit spejl
11. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Pelle Hvenegaard - Min kamp for at blive far
11. september kl. 9:15     Kulturmaskinen, Odense C
Relationel klasserumsledelse
12. september kl. 19:00     Musikteatret, Holstebro
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
13. september kl. 19:00     ECH Park, Esbjerg
Elsk dine konflikter
17. september kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Linses talkshow
17. september kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Pelle Hvenegaard - Min kamp for at blive far
18. september kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Linses talkshow
18. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Pelle Hvenegaard - Min kamp for at blive far
18. september kl. 18:30     Akademiets Skoler, København Ø
VIL DU STYRKE DIT BARNS KREATIVITET?
Få billetter tilbage!
19. september kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Bag om Badehotellet
19. september kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Oplev Svend Brinkmann
20. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Oplev Svend Brinkmann - 2. EKSTRA FOREDRAG
21. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Linses talkshow
21. - 22. september 2018     Hotel Hesselet, Nyborg
Positiv Psykologi i Virkeligheden 2018
24. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Bøvl – Nils Villemoes på slap line - 3. EKSTRA
25. september kl. 18:30     Godsbanen, Remisen, Aarhus
Din teenager er dit spejl
25. september kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Elsk dine konflikter
25. september kl. 19:00     Ringsted Kongrescenter, Ringsted
Jan Magnussen
25. september kl. 19:00     ECH Park, Esbjerg
Lindy før og efter Rigtige Mænd
26. september kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Søren Holmgren - Alting handler om indstilling
27. september kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Mit liv som Elkjær
27. september kl. 19:00     Charlottehaven, København Ø
Pelle Hvenegaard - Min kamp for at blive far
29. september kl. 13:00     Odense, Odense
Walk & talk
1. oktober kl. 19:00     Vejle Musikteater, Vejle
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
1. oktober kl. 19:00     Valby Kulturhus, Valby
EKSTRA Din teenager er dit spejl
Få billetter tilbage!
1. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Elsk dine konflikter
1. oktober kl. 19:00     Messe C , Fredericia
Lindy før og efter Rigtige Mænd
2. oktober kl. 19:00     Kalundborg Hallerne, Kalundborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
2. oktober kl. 19:00     Valby Kulturhus, Valby
Din teenager er dit spejl
2. oktober kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Mit liv som Ulf
2. oktober kl. 19:00     Lyngby Kirke, Brabrand
Når sandheden skal frem
2. oktober kl. 17:00     Kalundborg Hallerne, Kalundborg
Spisebillet - Nils Villemoes
2. oktober kl. 19:00     Vallekilde-Hørve kultur og fritidscenter, Hørve
Weise og Badehotellet
3. oktober kl. 18:00     Café Funder, Frederiksberg
Forfatterkursus med Jens Arentzen
Få billetter tilbage!
3. oktober kl. 12:30     Gørlev Hallen, Gørlev
Kim & Hallo
3. oktober kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter, Cabaretsalen, Herning
Mit liv som Ulf
4. oktober kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Elsk dine konflikter - EKSTRA
4. oktober kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Mit liv som Elkjær
Få billetter tilbage!
8. oktober kl. 19:00     Comwell Conference Center Copenhagen, København S
Bøvl – Nils Villemoes på slap line - ekstra foredrag
8. oktober kl. 18:30     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Kunsten at være forælder
Få billetter tilbage!
8. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mit liv som Elkjær - ekstra
8. oktober kl. 9:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Underretning og forældrehjælp
9. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Mit liv som Elkjær - ekstra
9. oktober kl. 19:00     ODEON, Odense C
Oplev Svend Brinkmann - ekstra
10. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Mit liv som Ulf
11. oktober kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Mikkel og Den store Verden
11. oktober kl. 19:00     Scandic Hotel Bygholm Park, Horsens
Mit liv som Elkjær
11. oktober kl. 9:00     Park-Inn, København S
Sæt leg og emotionel læring på dagsordenen
Få billetter tilbage!
22. oktober kl. 14:30     Bremen Teater, København V
Flip Event
22. oktober kl. 19:00     Comwell Kolding, Kolding
Jorden rundt med Emil, Theis og Havana
22. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Mikkel og Den store Verden
22. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mit liv som Ulf
22. oktober kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Oplev Svend Brinkmann
23. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line - 2. ekstra foredrag
23. oktober kl. 19:00     Bygningen, Lille Sal, Vejle
EKSTRA Din teenager er dit spejl
23. oktober kl. 19:00     Odense Koncerthus - Carl Nielsen Salen, Odense C
Linses talkshow
23. oktober kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
Parforholdets (u)Muligheder med Børn!
24. oktober kl. 19:00     Portalen Greve Teater- & Musikhus, Greve
Linses talkshow
24. oktober kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Mit liv som Ulf
24. oktober kl. 9:00     Café Funder, Frederiksberg
Talelyst, talekunst
Få billetter tilbage!
25. oktober kl. 19:00     Comwell Conference Center Copenhagen, København S
Oplev Svend Brinkmann
25. oktober kl. 19:00     Gørlev Hallen, Gørlev
Peter og Julius Mygind
29. oktober kl. 10:00     Aarhus, Aarhus C
Boost din relationelle Power i Aarhus
29. oktober kl. 19:00     Ringsted Kongrescenter, Ringsted
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
29. oktober kl. 18:30     Godsbanen, Remisen, Aarhus
EKSTRA Din teenager er dit spejl
29. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Mit liv som Ulf
29. oktober kl. 18:30     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Preben Kok og Rune Strøm
30. oktober kl. 10:00     Aalborg, Aalborg, Aalborg
Boost din relationelle Power i Aalborg
30. oktober kl. 19:00     Kulturmaskinen, Odense C
EKSTRA: Din teenager er dit spejl
Få billetter tilbage!
30. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Jorden rundt med Emil, Theis og Havana
30. oktober kl. 18:30     First Grand Hotel, Odense C
Kunsten at være forælder
30. oktober kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Mit liv som Elkjær
30. oktober kl. 9:00     Radisson Blu Scandinavia Hotel, Aarhus C
Sæt leg og emotionel læring på dagsordenen
Få billetter tilbage!
31. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Parforholdets (u)Muligheder med Børn! 3. EKSTRA
1. november kl. 19:00     Musikteatret, Holstebro
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat
1. november kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Jorden rundt med Emil, Theis og Havana
1. november kl. 10:00     Comwell Aarhus, Aarhus
Kursusdag med Chris MacDonald
Få billetter tilbage!
5. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - Efterår 2018
5. november kl. 19:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line - ekstra foredrag
5. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Parforholdets (u)Muligheder med Børn! EKSTRA
5. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
PÅ JOB I VERDENS BRÆNDPUNKTER
6. november kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
PÅ JOB I VERDENS BRÆNDPUNKTER
6. november kl. 9:00     Fredensborg Store Kro, Fredensborg
SELVVÆRD & VÆRDIGHED
Få billetter tilbage!
7. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Anja Ringgren Lovén - Afrikas heksebørn
7. november kl. 10:00     Comwell Hvide Hus Aalborg, Aalborg
Kursusdag med Chris MacDonald
Få billetter tilbage!
8. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mikkel og Den store Verden
8. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Oplev Rane Willerslev
12. november kl. 9:00     Cafe Florentz, Guldaldersalen,, Roskilde
Befriende samtaler
Få billetter tilbage!
12. november kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Jan Magnussen
12. november kl. 18:30     Cafe Florentz, Guldaldersalen,, Roskilde
Kunsten at være forælder
12. november kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Mikkel og Den store Verden
13. november kl. 10:00     Kulturmaskinen, Odense C
Boost din relationelle Power i Odense
13. november kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
13. november kl. 19:00     Comwell Rebild Bakker, Skørping
PÅ JOB I VERDENS BRÆNDPUNKTER
14. november kl. 19:00     Tinghallen, Viborg
Parforholdets (u)Muligheder med Børn!
14. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Sara Omar
14. november kl. 9:00     Himmelbjerggården, Ry
SELVVÆRD & VÆRDIGHED
19. november kl. 10:00     Valby Kulturhus, Valby
Boost din relationelle Power i KBH
19. november kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
19. november kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Henrik Krogh - Fra overlevelse til overskud
20. november kl. 19:00     Ringsted Kongrescenter, Ringsted
398 dage som gidsel hos Islamisk Stat - Efterår 2018
20. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Mit liv som Elkjær
20. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Sara Omar
21. november kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Parforholdets (u)Muligheder med Børn!
22. november kl. 19:00     ECH Park, Esbjerg
Henrik Krogh - Fra overlevelse til overskud
22. november kl. 10:00     Scandic Sluseholmen , København SV
Kursusdag med Chris MacDonald
Få billetter tilbage!
22. november kl. 19:00     Arena Randers, Randers
Mit liv som Elkjær
22. november kl. 9:00     HUSET, Aalborg
Selvomsorg, selvindsigt & selvledelse
Få billetter tilbage!
22. november kl. 19:00     Skagen Kultur- og fritidscenter, Skagen
Til søs med Mikkel Beha Erichsen
24. november kl. 18:30     Kalundborg Hallerne, Kalundborg
ABBA cz
26. november kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Eskild Ebbesen – Vejen til at blive en vinder!
26. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Rufus Gifford - The next chapter
26. november kl. 9:00     HUSET, Aalborg
SELVVÆRD & VÆRDIGHED
27. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Rufus Gifford - The next chapter
27. november kl. 9:00     Radisson Blu Scandinavia Hotel, Aarhus C
STYRK DIN KOMMUNIKATION
Få billetter tilbage!
28. november kl. 19:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Henrik Krogh - Fra overlevelse til overskud
28. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Jorden rundt med Emil, Theis og Havana
28. november kl. 12:00     Gørlev Hallen, Gørlev
Kandis
28. november kl. 9:00     Hotel Opus Horsens, Horsens
Kursusdag med Lars Mogensen
Få billetter tilbage!
29. november kl. 19:00     ODEON, Odense C
Mit liv som Elkjær - ekstra
1. december kl. 18:30     Gørlev Hallen, Gørlev
Seebach Tribute
3. december kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Rufus Gifford - The next chapter
4. december kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Mit liv som Elkjær
4. december kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Sara Omar
5. december kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Oplev Jesper Buch