Log på
Eller opret konto

Arrangør

Tikko

Tikko er landets største arrangør af foredrag med aktuelle, kendte og spændende personligheder fra ind- og udland

489 kommende arrangementer

13. august kl. 17:30     Nørrebro Teater, København N
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
Få billetter tilbage!
13. august kl. 20:00     Nørrebro Teater, København N
Bøvl – Nils Villemoes på slap line EKSTRA
Få billetter tilbage!
16. august kl. 17:30     Schweizerhalle - Tønder Kulturhus, Tønder
398 dage som gidsel
16. august kl. 20:30     Schweizerhalle - Tønder Kulturhus, Tønder
398 dage som gidsel - Ekstra
16. august kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Blærerøven 2.0
Få billetter tilbage!
16. august kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Forstå dit barns hjerne
16. august kl. 17:30     Comwell Kolding Teater, Kolding
Hvad er et menneske?
16. august kl. 20:30     Comwell Kolding Teater, Kolding
Hvad er et menneske? EKSTRA
18. august kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
18. august kl. 20:30     Musikkens Hus, Aalborg
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske - Ekstra
Få billetter tilbage!
18. august kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Eske Willerslev
19. august kl. 17:30     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
19. august kl. 20:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Bøvl – Nils Villemoes på slap line EKSTRA
19. august kl. 17:30     Odense Congress Center, Odense
Hvad er et menneske?
19. august kl. 20:30     Odense Congress Center, Odense
Hvad er et menneske? EKSTRA
22. august kl. 17:30     Bremen Teater, København V
Oplev Rane Willerslev
22. august kl. 20:00     Bremen Teater, København V
Oplev Rane Willerslev EKSTRA
Få billetter tilbage!
23. august kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske - Ekstra
23. august kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
23. august kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Hjernesmarte børn - med Anette Prehn
23. august kl. 17:30     Bremen Teater, København V
Mit liv som Elkjær
Få billetter tilbage!
23. august kl. 20:00     Bremen Teater, København V
Mit liv som Elkjær EKSTRA
Få billetter tilbage!
23. august kl. 17:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Yngre med årene
23. august kl. 19:30     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Yngre med årene EKSTRA
Få billetter tilbage!
24. august kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
24. august kl. 20:00     Musikkens Hus, Aalborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line EKSTRA
24. august kl. 17:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Yngre med årene
24. august kl. 19:30     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Yngre med årene EKSTRA
25. august kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Hjernesmarte børn - med Anette Prehn
25. august kl. 19:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
HJERNESTARTER
25. august kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Oplev Rane Willerslev
26. august kl. 17:30     Nature Energy Park (Odense Stadion), Odense V
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
26. august kl. 20:30     Nature Energy Park (Odense Stadion), Odense V
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel EKSTRA
29. august kl. 17:30     Bremen Teater, København V
Mikkel og den kolde hvide verden
Få billetter tilbage!
29. august kl. 20:00     Bremen Teater, København V
Mikkel og den kolde hvide verden EKSTRA
30. august kl. 17:30     Tobakken, Esbjerg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
Få billetter tilbage!
30. august kl. 17:30     Bremen Teater, København V
Hjernesmarte børn - med Anette Prehn
30. august kl. 20:30     Bremen Teater, København V
Hjernesmarte børn - med Anette Prehn - Ekstra
30. august kl. 19:00     Baltoppen, Ballerup
Hvad er kærlighed?
Få billetter tilbage!
30. august kl. 17:30     Sønderborg Teater, Sønderborg
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
30. august kl. 20:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner - Ekstra
31. august kl. 17:30     Bremen Teater, København V
398 dage som gidsel
Få billetter tilbage!
31. august kl. 20:30     Bremen Teater, København V
398 dage som gidsel - Ekstra
Få billetter tilbage!
31. august kl. 17:30     Boxen Holbæk, Holbæk
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
31. august kl. 20:30     Boxen Holbæk, Holbæk
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel EKSTRA
31. august kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Mit liv som Elkjær
31. august kl. 20:30     Musikkens Hus, Aalborg
Mit liv som Elkjær ESKTRA
1. september kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Attitude
1. september kl. 19:00     Esbjerg Park, Esbjerg
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
1. september kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Mikkel og den kolde hvide verden
1. september kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
Få billetter tilbage!
2. september kl. 19:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
2. september kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Hvad er et menneske?
2. september kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Hvad er kærlighed?
2. september kl. 19:00     Svendborg Teater, Svendborg
Jæger – i krig med eliten
4. september kl. 19:00     Odense, Odense
Muldvarpen
6. september kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Blærerøven 2.0
6. september kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
DET ER GENIALT, DET DER
6. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Elsk dine konflikter
6. september kl. 19:00     Ringsted Kongrescenter, Ringsted
Eske Willerslev
6. september kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
Hvad er lykken?
6. september kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
6. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen EKSTRA
6. september kl. 19:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Yngre med årene
7. september kl. 19:00     Gamle Scene, Det kongelige Teater, København K
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske - Ekstra
7. september kl. 19:00     Hotel Harmonien , Haderslev
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
7. september kl. 19:00     KU.BE, Frederiksberg
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
Få billetter tilbage!
7. september kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Eske Willerslev
7. september kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Mikkel og den kolde hvide verden
7. september kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
7. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Yngre med årene
8. september kl. 19:00     Arena Randers, Loungen, Randers
Attitude
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
8. september kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Blærerøven 2.0
8. september kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Den følsomme hjerne - Susan Hart om neuroaffektiv udviklingspsykologi i praksis
8. september kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Mikkel og den kolde hvide verden
8. september kl. 19:00     København, København
Muldvarpen
8. september kl. 19:00     Torvehallerne, Vejle
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
9. september kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
9. september kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Hvad er lykken?
9. september kl. 19:00     Fredericia, Fredericia
Muldvarpen
9. september kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
11. september kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
DET ER GENIALT, DET DER
13. september kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
13. september kl. 20:00     Schweizerhalle - Tønder Kulturhus, Tønder
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
13. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Eske Willerslev
13. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Fra anholdelse til dom
13. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Mount Everest uden ilt
13. september kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
13. september kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Thomas Bjørn - Min vej til Ryder Cup-triumfen
14. september kl. 19:00     Slagelse Teater, Slagelse
Attitude
14. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Den ultimative forbrydelse - drabet
14. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Elsk dine konflikter
14. september kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
Løvinden - Tom Buk-Swienty om Karen Blixen
14. september kl. 19:00     KU.BE, Frederiksberg
Nordisk Fjers spektakulære sammenbrud
14. september kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Thomas Bjørn - Min vej til Ryder Cup-triumfen
15. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Blærerøven 2.0
15. september kl. 20:00     Baltoppen, Ballerup
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
15. september kl. 19:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
Jæger – i krig med eliten
15. september kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Mikkel og den kolde hvide verden
15. september kl. 20:30     Musikkens Hus, Aalborg
Mikkel og den kolde hvide verden EKSTRA
15. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Rasmus Tantholdt - Historier fra verdens brændpunkter
15. september kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Thomas Bjørn - Min vej til Ryder Cup-triumfen
16. september kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Thomas Bjørn - Min vej til Ryder Cup-triumfen
18. september kl. 19:00     Gamle Scene, Det kongelige Teater, København K
Thomas Bjørn - Min vej til Ryder Cup-triumfen
19. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
DET ER GENIALT, DET DER
20. september kl. 19:00     Musikteatret, Holstebro
Den ultimative forbrydelse - drabet
20. september kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
DET ER GENIALT, DET DER
20. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Hvad er kærlighed?
20. september kl. 19:00     Aarhus, Aarhus
Muldvarpen
20. september kl. 17:30     Nørrebro Teater, København N
Oplev Rane Willerslev
20. september kl. 20:30     Nørrebro Teater, København N
Oplev Rane Willerslev EKSTRA
20. september kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Skab forandringer med adfærdsdesign
21. september kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Attitude
21. september kl. 19:00     Bygningen, Store Sal, Vejle
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
21. september kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Eske Willerslev
21. september kl. 19:00     Tinghallen, Viborg
Hvad er et menneske?
21. september kl. 19:00     Kulturcenter Skive, Skive
Mikkel og den kolde hvide verden
21. september kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Mount Everest uden ilt
21. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Yngre med årene
Få billetter tilbage!
22. september kl. 19:00     Hotel Harmonien , Haderslev
Attitude
22. september kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel
Få billetter tilbage!
22. september kl. 20:30     Musikkens Hus, Aalborg
Drop den dårlige samvittighed og gør sundheden simpel EKSTRA
Få billetter tilbage!
22. september kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter, Cabaretsalen, Herning
Mount Everest uden ilt
22. september kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
23. september kl. 19:00     Schweizerhalle - Tønder Kulturhus, Tønder
Din krop kan tale, uden du åbner munden!
23. september kl. 19:00     Roskilde, Roskilde
Muldvarpen
23. september kl. 19:00     Bremen Teater, København V
SER DU LYSET, NÅR DU SER?
23. september kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
26. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
27. september kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Blærerøven 2.0
27. september kl. 20:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
27. september kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Den ultimative forbrydelse - drabet
27. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
En aften med Knud Romer på Hermans
27. september kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Hvad er kærlighed?
27. september kl. 19:00     Nature Energy Park (Odense Stadion), Odense V
Mount Everest uden ilt
27. september kl. 19:00     Aalborg, Aalborg
Muldvarpen
27. september kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
27. september kl. 19:00     Magasinet, Odense C
På rejse gennem vikingetiden
28. september kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
398 dage som gidsel - Ekstra
28. september kl. 19:00     Sønderjyllandshallen, Aabenraa
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
28. september kl. 19:00     Værket, Randers
Den ultimative forbrydelse - drabet
28. september kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
29. september kl. 19:00     Sønderjyllandshallen, Aabenraa
Hvad er lykken?
29. september kl. 19:00     Ballerup, Ballerup
Muldvarpen
29. september kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
På rejse gennem vikingetiden
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
29. september kl. 20:30     Musikkens Hus, Aalborg
På rejse gennem vikingetiden EKSTRA
Få billetter tilbage!
30. september kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Hvad er lykken?
30. september kl. 19:00     Bygningen, Store Sal, Vejle
Mount Everest uden ilt
30. september kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
3. oktober kl. 19:00     ODEON, Odense C
Skab forandringer med adfærdsdesign
4. oktober kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
398 dage som gidsel
4. oktober kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Den ultimative forbrydelse - drabet
4. oktober kl. 19:00     Magasinet, Odense C
En aften med Knud Romer på Magasinet
4. oktober kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Johannes Langkilde
4. oktober kl. 19:00     Hotel Harmonien , Haderslev
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
4. oktober kl. 19:00     ODEON, Odense C
Legendernes aften - en hyldestaften i rødt og hvidt
4. oktober kl. 19:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Nikolaj Kirk & Nak og Æd - EKSTRA
Få billetter tilbage!
4. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
På rejse gennem vikingetiden
4. oktober kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter, Cabaretsalen, Herning
Yngre med årene
Få billetter tilbage!
5. oktober kl. 19:00     Copenhagen Marriott Hotel - Ballroom ”Vesterhavet", København
Johannes Langkilde
5. oktober kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
5. oktober kl. 19:00     Schweizerhalle - Tønder Kulturhus, Tønder
Mit liv som Elkjær
5. oktober kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
5. oktober kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
På rejse gennem vikingetiden
6. oktober kl. 19:00     Jysk Musikteater, Silkeborg
398 dage som gidsel - Ekstra
6. oktober kl. 17:30     Bremen Teater, København V
Den ultimative forbrydelse - drabet
6. oktober kl. 20:00     Bremen Teater, København V
Den ultimative forbrydelse - drabet EKSTRA
6. oktober kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Johannes Langkilde
6. oktober kl. 19:00     Esbjerg, Esbjerg
Muldvarpen
6. oktober kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
På rejse gennem vikingetiden
7. oktober kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Emil Erichsen - Ud og hjem igen
7. oktober kl. 19:00     Teaterbygningen, Køge
Yngre med årene
8. oktober kl. 19:00     Gamle Scene, Det kongelige Teater, København K
398 dage som gidsel
11. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
398 dage som gidsel
11. oktober kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Den ultimative forbrydelse - drabet
11. oktober kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Hvad er kærlighed?
11. oktober kl. 19:00     Sønderjyllandshallen, Aabenraa
Mit liv som Elkjær
11. oktober kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Oplev Rane Willerslev
11. oktober kl. 20:00     Gamle Scene, Det kongelige Teater, København K
Skab forandringer med adfærdsdesign
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
11. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Slut med pseudoarbejdet!
11. oktober kl. 19:00     Baltoppen, Ballerup
Yngre med årene
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
12. oktober kl. 20:00     Tobakken, Esbjerg
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
12. oktober kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Fra anholdelse til dom
12. oktober kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter, Cabaretsalen, Herning
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI
12. oktober kl. 19:00     Sønderjyllandshallen, Aabenraa
Nikolaj Kirk & Nak og Æd
12. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
12. oktober kl. 19:00     KU.BE, Frederiksberg
Slut med pseudoarbejdet!
12. oktober kl. 19:00     Kulturcenter Skive, Skive
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
13. oktober kl. 19:00     Arena Randers, Loungen, Randers
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
13. oktober kl. 19:00     Teaterbygningen, Køge
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI
13. oktober kl. 19:00     Esbjerg Park, Esbjerg
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
13. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
SER DU LYSET, NÅR DU SER?
14. oktober kl. 19:00     Bygningen, Store Sal, Vejle
Mit liv i Årgang 0
14. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Mount Everest uden ilt
16. oktober kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner - Ekstra
17. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Blekingegadebanden EKSTRA
18. oktober kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
398 dage som gidsel
18. oktober kl. 20:00     Vendelbohus, Hjørring
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
18. oktober kl. 19:00     Torvehallerne, Vejle
Fra anholdelse til dom
18. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Hvad er kærlighed?
18. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Legendernes aften - en hyldestaften i rødt og hvidt
Få billetter tilbage!
19. oktober kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
Yngre med årene
25. oktober kl. 19:00     ODEON, Odense C
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske
25. oktober kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
398 dage som gidsel - Ekstra
25. oktober kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Attitude
25. oktober kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
25. oktober kl. 20:00     Musikkens Hus, Aalborg
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller? EKSTRA
25. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
En aften med Knud Romer på Bremen Teater
25. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
25. oktober kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Mit liv som Elkjær
25. oktober kl. 19:00     Det Musiske Hus , Frederikshavn
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
25. oktober kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Yngre med årene
26. oktober kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske
26. oktober kl. 19:00     Aalborg Portland Park, Aalborg
Bech bag bolden - AaB special
26. oktober kl. 20:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
26. oktober kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Fra anholdelse til dom
26. oktober kl. 19:00     Det Musiske Hus , Frederikshavn
Jæger – i krig med eliten
26. oktober kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Mit liv i Årgang 0
26. oktober kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Oplev Rane Willerslev
27. oktober kl. 17:30     Baltoppen, Ballerup
398 dage som gidsel
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
27. oktober kl. 20:30     Baltoppen, Ballerup
398 dage som gidsel - Ekstra
27. oktober kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Attitude
27. oktober kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Emil Erichsen - Ud og hjem igen
27. oktober kl. 19:00     Tinghallen, Viborg
Mit liv som Elkjær
27. oktober kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Nikolaj Kirk & Nak og Æd - EKSTRA
28. oktober kl. 19:00     Brøndby Stadium , Brøndby
Bech bag bolden - Brøndby special
28. oktober kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
28. oktober kl. 19:00     Baltoppen, Ballerup
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
28. oktober kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Mit liv som Elkjær
28. oktober kl. 19:00     Torvehallerne, Vejle
Oplev Rane Willerslev
1. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Den følsomme hjerne - Susan Hart om neuroaffektiv udviklingspsykologi i praksis
Få billetter tilbage!
1. november kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Hans Pilgaard
1. november kl. 19:00     Arena Næstved, Næstved
Legendernes aften - en hyldestaften i rødt og hvidt
1. november kl. 19:00     Schweizerhalle - Tønder Kulturhus, Tønder
Mikkel og den kolde hvide verden
1. november kl. 19:00     Kulturværftet, Helsingør
Nikolaj Kirk & Nak og Æd
1. november kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Oplev Jan og Kevin Magnussen LIVE
1. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
1. november kl. 19:00     Esbjerg Park, Esbjerg
Yngre med årene
2. november kl. 19:00     Messe C, Fredericia
398 dage som gidsel
2. november kl. 19:00     Jysk Park, Silkeborg
Bech bag bolden - Silkeborg special
2. november kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
2. november kl. 20:00     Kulturcenter Skive, Skive
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
2. november kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
HJERNESTARTER
2. november kl. 20:00     Musikkens Hus, Aalborg
HJERNESTARTER EKSTRA
2. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Oplev Jan og Kevin Magnussen LIVE
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
3. november kl. 19:00     Ringsted Kongrescenter, Ringsted
Hans Pilgaard
3. november kl. 19:00     Jyske Bank Arena Fyn , Odense
Oplev Jan og Kevin Magnussen LIVE
3. november kl. 19:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner - Ekstra
4. november kl. 19:00     Blue Water Arena, Esbjerg
Bech bag bolden - EfB special
4. november kl. 19:00     Messe C, Fredericia
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
4. november kl. 19:00     Arena Randers, Loungen, Randers
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI
4. november kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Oplev Jan og Kevin Magnussen LIVE
Få billetter tilbage!
4. november kl. 19:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Yngre med årene
5. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI
6. november kl. 19:00     Operaen, København K
Oplev Jan og Kevin Magnussen LIVE
8. november kl. 19:00     MusikTeatret Albertslund, Albertslund
398 dage som gidsel
8. november kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Hans Pilgaard
8. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Hvad er lykken?
Få billetter tilbage!
8. november kl. 19:00     Operaen, København K
Legendernes aften - en hyldestaften i rødt og hvidt
Få billetter tilbage!
8. november kl. 19:00     Blue Water Arena, Esbjerg
Matchday - Turen går til engelsk fodbold med Morten Bruun
8. november kl. 19:00     Sønderjyllandshallen, Aabenraa
Mikkel og den kolde hvide verden
8. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Oplev Rane Willerslev
8. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Skab forandringer med adfærdsdesign
Få billetter tilbage!
9. november kl. 19:00     KU.BE, Frederiksberg
ALDER INGEN HINDRING
9. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Hans Pilgaard
9. november kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
Mikkel og den kolde hvide verden
9. november kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
Rasmus Tantholdt - Historier fra verdens brændpunkter
10. november kl. 19:00     Hotel Harmonien , Haderslev
398 dage som gidsel
10. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Beskidte milliarder
10. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Eske Willerslev
10. november kl. 19:00     Centralværkstedet, Aarhus
Fra anholdelse til dom
10. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Hvad er lykken?
11. november kl. 19:00     Kulturcenter Skive, Skive
Hvad er lykken?
11. november kl. 19:00     First Grand Hotel, Odense C
KERNETRIVSEL
11. november kl. 19:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
Mit liv i Årgang 0
13. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
En aften med PHILLIP FABER
13. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Hans Pilgaard
14. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Oplev Rane Willerslev
15. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
398 dage som gidsel
15. november kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Hans Pilgaard
15. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Hvad er lykken?
15. november kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
15. november kl. 19:00     Torvehallerne, Vejle
På rejse gennem vikingetiden
16. november kl. 19:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
398 dage som gidsel
16. november kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
En aften med PHILLIP FABER
16. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Hans Pilgaard
16. november kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Hvad er lykken?
16. november kl. 19:00     BDO Lounge - Tinghallen, Viborg
Matchday - Turen går til engelsk fodbold med Morten Bruun
16. november kl. 19:00     Sønderborghus, Sønderborg
Mount Everest uden ilt
17. november kl. 19:00     Tobakken, Esbjerg
Forstå dit barns hjerne
17. november kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Jæger – i krig med eliten
17. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
KERNETRIVSEL
17. november kl. 19:00     Horsens, Horsens
Muldvarpen
18. november kl. 19:00     Gamle Scene, Det kongelige Teater, København K
Morten Albæk - Ét liv, Én tid, Ét menneske
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
19. november kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Hans Pilgaard
20. november kl. 19:00     Operaen, København K
Legendernes aften - en hyldestaften i rødt og hvidt - Ekstra
21. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
22. november kl. 19:00     Værket, Randers
398 dage som gidsel
22. november kl. 19:00     ODEON, Odense C
Den ultimative forbrydelse - drabet
22. november kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Hvad er kærlighed?
22. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
22. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mikkel og den kolde hvide verden EKSTRA
22. november kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Yngre med årene
Få billetter tilbage!
23. november kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
398 dage som gidsel
23. november kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Brinkmann, Nørretranders og Willerslev
23. november kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Den følsomme hjerne - Susan Hart om neuroaffektiv udviklingspsykologi i praksis
23. november kl. 17:30     Bremen Teater, København V
Den ultimative forbrydelse - drabet
23. november kl. 20:00     Bremen Teater, København V
Den ultimative forbrydelse - drabet EKSTRA
Få billetter tilbage!
23. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
24. november kl. 19:00     Kulturcenter Skive, Skive
Attitude
24. november kl. 20:00     Musikkens Hus, Aalborg
Brinkmann, Nørretranders og Willerslev
24. november kl. 19:00     Galaksen, Værløse
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
24. november kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
Forstå dit barns hjerne
24. november kl. 19:00     Baltoppen, Ballerup
Vores vilde verden
Få billetter tilbage!
25. november kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
398 dage som gidsel
25. november kl. 19:00     Nature Energy Park (Odense Stadion), Odense V
Bech bag bolden - OB special
25. november kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Oplev Jan Grarup - Krigsfotografen
29. november kl. 19:00     Kulturcenter Skive, Skive
398 dage som gidsel
29. november kl. 20:00     Bremen Teater, København V
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
29. november kl. 19:00     Sønderjyllandshallen, Aabenraa
Den ultimative forbrydelse - drabet
29. november kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Legendernes aften - en hyldestaften i rødt og hvidt
29. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Mikkel og den kolde hvide verden
29. november kl. 19:00     Det Musiske Hus , Frederikshavn
Mount Everest uden ilt
29. november kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Oplev foredrag med Johnny Madsen
Billetter udsolgt - tilkøb muligt
29. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Oplev Rane Willerslev
30. november kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Blærerøven 2.0
30. november kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Den ultimative forbrydelse - drabet
30. november kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Freddy Meyer - Gå gladere hjem fra arbejde end da du kom
30. november kl. 19:00     Amager Bio, København
Jæger – i krig med eliten
30. november kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Oplev Rane Willerslev
30. november kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
På rejse gennem vikingetiden
1. december kl. 19:00     Hotel Faaborg Fjord, Faaborg
398 dage som gidsel
1. december kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Blærerøven 2.0
1. december kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Mikkel og den kolde hvide verden
1. december kl. 19:00     København, København
Muldvarpen
1. december kl. 19:00     MusikTeatret Albertslund, Albertslund
Rasmus Tantholdt - Historier fra verdens brændpunkter
1. december kl. 19:00     Jysk Park, Silkeborg
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
2. december kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Attitude
2. december kl. 20:00     Gribskov Kultursal, Helsinge
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
2. december kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
2. december kl. 19:00     Værket, Randers
Mit liv som Elkjær
5. december kl. 15:00     Bremen Teater, København V
Fra anholdelse til dom
5. december kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
6. december kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
398 dage som gidsel
6. december kl. 20:00     Torvehallerne, Vejle
Chris MacDonald - Op ad bakke - eller?
6. december kl. 17:30     Vendelbohus, Hjørring
Den ultimative forbrydelse - drabet
6. december kl. 20:00     Vendelbohus, Hjørring
Den ultimative forbrydelse - drabet EKSTRA
6. december kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Eske Willerslev EKSTRA
6. december kl. 19:00     A2, Aalborg SV
Nikolaj Kirk & Nak og Æd - EKSTRA
6. december kl. 19:00     Kulturhuset Skanderborg, Skanderborg
Vores vilde verden
6. december kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
6. december kl. 19:00     Aalborg Kongres og Kultur Center, Aalborg
Yngre med årene
7. december kl. 19:00     Horsens Ny Teater, Horsens
398 dage som gidsel - Ekstra
7. december kl. 19:00     Tinghallen, Viborg
Den ultimative forbrydelse - drabet
7. december kl. 19:00     Esbjerg Park, Esbjerg
Hjernesmarte børn - med Anette Prehn
7. december kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Jæger – i krig med eliten
7. december kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Nikolaj Kirk & Nak og Æd
7. december kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Oplev foredrag med Johnny Madsen
8. december kl. 19:00     Det Musiske Hus , Frederikshavn
Bøvl – Nils Villemoes på slap line
8. december kl. 19:00     Taastrup Teater & Musikhus , Taastrup
Elsk dine konflikter
8. december kl. 19:00     Jysk Musikteater, Silkeborg
Eske Willerslev
8. december kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Freddy Meyer - Gå gladere hjem fra arbejde end da du kom
8. december kl. 19:00     Musikteatret, Holstebro
Oplev foredrag med Johnny Madsen
9. december kl. 17:30     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Den ultimative forbrydelse - drabet
Få billetter tilbage!
9. december kl. 20:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Den ultimative forbrydelse - drabet EKSTRA
Få billetter tilbage!
9. december kl. 19:00     Messe C, Fredericia
Eske Willerslev
12. december kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Den ultimative forbrydelse - drabet
13. december kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
398 dage som gidsel
13. december kl. 19:00     ODEON, Odense C
Brinkmann, Nørretranders og Willerslev
13. december kl. 19:00     Bella Sky Conference and Event, København S
Den ultimative forbrydelse - drabet
13. december kl. 19:00     Bremen Teater, København V
DET ER GENIALT, DET DER
13. december kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Hvad er kærlighed?
13. december kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
13. december kl. 17:30     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mit liv som Elkjær
13. december kl. 20:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mit liv som Elkjær EKSTRA
Få billetter tilbage!
13. december kl. 19:00     Musikhuset Esbjerg, Esbjerg
Oplev foredrag med Johnny Madsen
13. december kl. 19:00     Hotel Harmonien , Haderslev
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
14. december kl. 19:00     Bremen Teater, København V
398 dage som gidsel
14. december kl. 19:00     Comwell Rebild Bakker, Skørping
Den ultimative forbrydelse - drabet
14. december kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Mikkel og den kolde hvide verden
14. december kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Oplev foredrag med Johnny Madsen
Få billetter tilbage!
14. december kl. 19:00     Jysk Musikteater, Silkeborg
Rasmus Tantholdt - Historier fra verdens brændpunkter
15. december kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter - Teatersalen, Herning
Brinkmann, Nørretranders og Willerslev
15. december kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
15. december kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Mount Everest uden ilt
15. december kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Rasmus Tantholdt - Historier fra verdens brændpunkter
16. december kl. 19:00     Bygningen, Store Sal, Vejle
Elsk dine konflikter
16. december kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Eske Willerslev
16. december kl. 19:00     Nykøbing Falster Teater, Nykøbing Falster
Hvad er lykken?
16. december kl. 19:00     Svendborg Teater, Svendborg
Værd at vide om mænd og kvinders hjerner
Få billetter tilbage!
19. december kl. 19:00     Magasinet, Odense C
Oplev foredrag med Johnny Madsen
Få billetter tilbage!
3. januar 2022 kl. 19:00     Bremen Teater, København V
Eske Willerslev EKSTRA
3. januar 2022 kl. 19:00     Amager Bio, København
Rasmus Tantholdt - Historier fra verdens brændpunkter
4. januar 2022 kl. 19:00     Baltoppen, Ballerup
Blærerøven 2.0
4. januar 2022 kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
Eske Willerslev
4. januar 2022 kl. 19:00     Volkerts Fylke, Kolding
Jesper Skibby
4. januar 2022 kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
På rejse gennem vikingetiden
5. januar 2022 kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Hvad er lykken?
5. januar 2022 kl. 19:00     Baltoppen, Ballerup
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI EKSTRA
5. januar 2022 kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller EKSTRA
5. januar 2022 kl. 19:00     MCH Herning Kongrescenter, Cabaretsalen, Herning
På rejse gennem vikingetiden
6. januar 2022 kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Beskidte milliarder
6. januar 2022 kl. 19:00     Comwell Kolding Teater, Kolding
En aften med PHILLIP FABER
6. januar 2022 kl. 19:00     Teaterbygningen, Køge
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI EKSTRA
6. januar 2022 kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
På rejse gennem vikingetiden
6. januar 2022 kl. 19:00     Sønderborg Teater, Sønderborg
Yngre med årene
10. januar 2022 kl. 19:00     ODEON, Odense C
Brinkmann og Kvamm TALK
10. januar 2022 kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
KONGERNES FALD - FORSONINGEN EKSTRA
10. januar 2022 kl. 19:00     Copenhagen Marriott Hotel - Ballroom ”Vesterhavet", København
Lev mere - tænk mindre
10. januar 2022 kl. 19:00     Bygningen, Store Sal, Vejle
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller
10. januar 2022 kl. 19:00     Bremen Teater, København V
På rejse gennem vikingetiden
10. januar 2022 kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
THE LOVE-TOUR
11. januar 2022 kl. 17:30     Musikkens Hus, Aalborg
Den ultimative forbrydelse - drabet
Få billetter tilbage!
11. januar 2022 kl. 20:30     Musikkens Hus, Aalborg
Den ultimative forbrydelse - drabet EKSTRA
11. januar 2022 kl. 19:00     Copenhagen Marriott Hotel - Ballroom ”Vesterhavet", København
Jesper Skibby
11. januar 2022 kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
På rejse gennem vikingetiden
11. januar 2022 kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Yngre med årene
12. januar 2022 kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Brinkmann og Kvamm
12. januar 2022 kl. 19:00     Roskilde Kongrescenter, Roskilde
Lev mere - tænk mindre
12. januar 2022 kl. 19:00     Vendelbohus, Hjørring
MANIPULATIONENS PSYKOLOGI
12. januar 2022 kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Tour de France med Rolf og Ritter
13. januar 2022 kl. 19:00     Nørrebro Teater, København N
Yngre med årene
17. januar 2022 kl. 19:00     Musikkens Hus, Aalborg
Forstå dit barns hjerne
17. januar 2022 kl. 19:00     Hermans - Tivoli Friheden, Aarhus C
Tour de France med Rolf og Ritter
17. januar 2022 kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Yngre med årene
18. januar 2022 kl. 19:00     Odense Congress Center, Odense
Beskidte milliarder
18. januar 2022 kl. 19:00     Alsion - Koncertsalen, Sønderborg
En aften med PHILLIP FABER
18. januar 2022 kl. 19:00     Grønnegades Kaserne Kulturcenter, Ny Ridehus, Næstved
Nak & Æd - Jørgen Skouboe Møller EKSTRA
19. januar 2022 kl. 19:00     Arena Næstved, Næstved
KONGERNES FALD - FORSONINGEN
20. januar 2022 kl. 19:00     Viborg Musiksal, Viborg
Lev mere - tænk mindre
24. januar 2022 kl. 19:00     Musikhuset Aarhus, Aarhus
Brinkmann og Kvamm TALK
24. januar 2022 kl. 19:00     Centralværkstedet, Aarhus C
Lev mere - tænk mindre